КИЇВ (QHA) -

На 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться з 8 — 19 травня, будуть представлені два українських фільми. Про це на прес-конференції у Києві заявив голова Держагентства з питань кіно Пилип Іллєнко, передає кореспондент QHA.

— Два українські фільми, створених за підтримки Держкіно, візьмуть участь в конкурсних програмах фестивалю: фільм «Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінгсона візьме участь у програмі «Тиждень критики», а стрічка «Донбас» режисера Сергія Лозниці стане фільмом відкриттям програми «Особливий погляд», — сказав Іллєнко.

Він вважає, що потужне представлення українського кіно на фестивалі одночасно викличе інтерес до держави.

Також чиновник назвав бюджет двох фільмів. На фільм «Жінка на війні» було витрачено 81 млн грн, з яких майже 11 млн виділила держава. На фільм «Донбас» з бюджету виділили майже 17 млн ​​грн при його вартості понад 24 млн євро.

— Якщо ти не присутній на кінофестивалі у Каннах, то ти не присутній в кіно узагалі, — підкреслив Іллєнко.

Якщо говорити про самі фільми, то в «Донбасі» немає головного героя. У ньому розповідається про сучасний Донбас і побудований він з коротких новел. У кожному епізоді є свій герой.

Фільм «Жінка на війні» — це історія жінки, яка живе у Болгарії і хоче усиновити дитину з України. Працює вона диригентом хору, а у вільний час захищає природу від заводу, що виробляє алюміній.

Прем'єрний показ в Україні відбудеться восени цього року.

Нагадаємо, що Каннський міжнародний кінофестиваль проводиться щорічно наприкінці травня у Франції, в курортному місті Канни. Акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів у числі тринадцяти конкурсних фестивалів ігрових фільмів. Він є одним з найстаріших і найпрестижніших у світі.

QHA