КИЇВ (QHA) -

Український Оскарівський комітет відправив на «Оскар-2017» у категорії «Кращий іноземний фільм» документальний фільм «Українські шерифи».

За підсумками відбору картина не потрапила до шорт-листа номінантів на нагороду.

У категорії «Кращий іноземний фільм» боротимуться лідер кінокритиків в Каннах «Тоні Ердманн», «Моя земля», «Друге життя Уве», «Комівояжер» (режисер фільму, іранець Асгар Фархаді вже отримував «Оскар» у цій категорії) і «Танна».

Стрічка «Українські шерифи» розповідає про двох братів з села у Херсонській області, які в зв'язку з відсутністю в населеному пункті міліції взяли функції правоохоронців на себе. Брати вирішують сімейні конфлікти, припиняють бійки між сусідами, шукають зниклих, а коли на країну нападає ворог — йдуть захищати свій будинок.

Раніше фільм завоював спеціальний приз журі знаменитого Амстердамського кінофестивалю документальних фільмів (IDFA).

Нагадаємо, 89-а церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в галузі кінематографу за 2016 рік відбудеться 26 лютого 2017 року у  театрі «Долбі» (Голлівуд, Лос-Анджелес). Номінанти були оголошені вчора, 24 січня 2017 року. Церемонія транслюватиметься у прямому ефірі на каналі ABC, її ведучим вперше виступить комік Джиммі Кіммел.

ФОТО: інтернет

QHA