СТАМБУЛ (QHA) -

Український художній фільм "Іній" про війну на Донбасі отримав почесну міжнародну премію "Human Rights in Cinema Award" на Стамбульському міжнародному кінофестивалі, повідомляє прес-служба Держкіно.

За інформацією відомства, фільм отримав нагороду — бронзову статуетку "Спіраль сходження" і п'ять тисяч євро.

— Щорічно цією премією відзначаються ті фільми, які краще відображають цінності, за які виступає Рада Європи: права людини, свободу особистості, політичну свободу і верховенство закону, — йдеться у повідомленні.

Як заявила співпродюссер фільму Олена Єршова, фільм знімали в Україні, на прифронтовій території, зі справжніми солдатами, журналістами і людьми, які до цих пір живуть там, в умовах війни.

Фільм "Іній" — військова драма про війну на Донбасі, зрежисована литовцем Шарунасом Бартаса. Фільм створений в Україні за підтримки Держкіно, а також Литви, Франції та Польщі. Головні ролі у фільмі виконали молоді литовські актори Лія Макнавічюте і Мантаc Янчаускас, а також зірки світового кіно Ванесса Параді та Анджей Хіра.

Навесні цього року фільм з'явився в українських кінотеатрах.

Раніше повідомлялося, що на кінофестивалі Docudays переміг фільм про героя АТО з посттравматичним синдромом. Картина розповідає про жінку, яка пройшла війну в зоні АТО.

QHA