КИЇВ (QHA) -

9 квітня о 17:00 український телеканал «Еспрессо» покаже у своєму ефірі художній фільм "Хайтарма" про депортацію кримських татар. Про це сьогодні, 4 квітня, написав український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв на своїй сторінці у Facebook.

— Дякую, друзі! 09.04. о 17:00 телеканал "Еспрессо" на свято Пасхи вперше покаже у своєму ефірі художній фільм "Хайтарма" про депортацію кримських татар, — написав він.

Режисер підкреслив символічність показу фільму на Великдень. За його словами, неможливо не спроектувати великодні події на ситуацію, яка зараз відбувається в Україні.

— Неможливо не спроектувати великодні події на реальність, в якій ми живемо. Знаючи, що Воскресінню передували муки і розп'яття Христа, ми думаємо і про сьогоднішню несправедливість і репресії в гірших традиціях сталінської епохи на окупованих територіях — зокрема, в Криму. На згадку про наших замучених, закатованих в Криму (у 40-х рр. і зараз) співгромадян, на знак солідарності з переслідуваними кримськими татарами, без єдності з якими неможлива духовна єдність всієї України, ми показуємо фільм "Хайтарма" і віримо, що слідом за розп'яттям Криму Росією, прийде його Воскресіння у складі єдиної і незалежної України, — написав Сеітаблаєв.

Раніше в Анкарі відбувся прем'єрний показ фільму Сеітаблаєва "Кіборги". На ньому були присутні міністр закордонних справ України Павло Клімкін, лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джепарова, український депутат Марія Іонова, заступник голови Українського союзу в Анкарі Галина Казілкале та інші.

Нагадаємо, "Кіборги" — це стрічка про захисників Донецького аеропорту. В Анкарі фільм була показаний у рамках дискусії "Російська гібридна війна проти України".

QHA