АНКАРА (QHA) -

18 листопада в Анкарі (Туреччина) у приміщенні Товариства кримськотатарської культури пройшла презентація книги турецької письменниці кримськотатарського походження Серри Менекай «Шефіка — донька Ісмаїла Гаспринського».

Цей роман у письменниці — четвертий. Головною героїнею стала Шефіка Гаспринська — донька відомого кримськотатарського просвітителя, письменника, педагога, культурного і громадсько-політичного діяча, засновника пантюркизма Ісмаїла Гаспринського. Сама Шефіка Гаспринська була лідером унікального для того часу кримськотатарського жіночого руху «Виконавчий комітет мусульманок Криму», редактором першого в Криму жіночого журналу кримськотатарською мовою «Alem-i nisvan» («Жіночий світ»).

На презентацію книги, яка викликала великий інтерес публіки, прийшли представники Українського союзу в Анкарі та дипломати з посольства України в Туреччині.

Раніше QHA повідомляло, що відома в Туреччині книга письменниці Серри Менекай про трагічну долю кримських татар буде перекладена українською мовою. Перекладом займається знаменитий тюрколог, перекладач, професор кафедри слов'янських мов Стамбульського університету Ірина Дрига. Договір про публікацію був підписаний з українським видавництвом «Майстер книг», а робота з публікації твору може тривати 18 місяців.

QHA