АНКАРА (QHA) -

Турецько-українські відносини не обмежуються економікою та політикою, але також зачіпають і культурну сферу життя.

У музеї та культурному центрі імені Мустафи Аяза в Анкарі 21 червня відкрилася виставка картин знаменитого українського художника Івана Марчука «Голос моєї душі».

На церемонії відкриття виставки були присутні Надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга, представники української діаспори та турецькі шанувальники мистецтва.

Колекція відомого художника нараховує близько п'яти тисяч творів у 12 творчих серіях, серед яких — «Голос моєї душі», «Пейзаж», «Біла планета 1», «Один погляд у нескінченність».

— Я влаштовував цю виставку в багатьох куточках світу, і разом з цим кількість показів досягає 160. У Туреччині я експоную свої картини вперше, але сподіваюся, що не востаннє. У мене майже п'ять тисяч картин, але сюди я привіз найважливіші для мене. Написані мною картини показують мій внутрішній світ, і щоб зрозуміти його, вам необхідно зазирнути вглиб моїх полотен. Спочатку я сам не знав, що малюю, але зрозумів, що ці невідомі мені речі відображають мій внутрішній світ, — сказав Іван Марчук на церемонії відкриття своєї виставки.

Іван Марчук — художник зі світовим ім'ям і єдиний з українських художників, який увійшов до списку «Ста геніїв сучасності», складений провідним британським журналом The Daily Telegraph у 2007 році. На його рахунку безліч нагород, виставки його робіт відкриваються по всьому світу.

Як повідомляло QHA, у березні цього року в Києві відбулася презентація фотовиставки «Вітражі душі», присвяченої генію сучасності, народному художнику України Івану Марчуку. Автор виставки, заслужений журналіст України, фотокореспондент Олег Снітовський протягом багатьох років фотографував видатного художника в його рідній Тернопільщині.

QHA