КИЇВ (QHA) -

26-29 жовтня в Києві вперше пройде фестиваль "Київський тиждень критики", на якому можна буде подивитися та обговорити чотири фільми з програм головних європейських кінофестивалів цього року.

Як повідомляється на сайті кінодистриб'ютора "Артхаус Трафік", фестиваль відкриє фільм Софії Копполи «Фатальна спокуса», який отримав приз за режисуру Каннського кінофестивалю.

Крім цього, у програмі фестивалю також представлені такі фільми, як «Тіснота» російського режисера Кантемира Балагова, індійський фільм «Сексуальна Дурга» Санара Кумара Сасісдхарана, французько-чилійський фільм «Король» Найзла Аттали.

Кураторами фестивалю стануть: редактор розділу «Культура» онлайн-видання LB.ua Дарина Бадьйoр; кінознавець і редактор розділу "Кіно" інтернет-видання Cultprostir Надія Заварова; член ФІПРЕССІ, Українського оскарівського комітету, Української кіноакадемії та Національної спілки кінематографістів України Олександр Гусєв і режисер, творець порталу Cineticle Станіслав Битюцький.

— «Київський тиждень критики» покликаний стати не просто майданчиком показів для тих тріумфаторів найбільш значних міжнародних кінофестивалів, які практично не знаходять місця у вітчизняному кінопрокаті, а й своєрідною синефільською лабораторією, простором дискусій, що дозволяє аудиторії розширити уявлення про можливе та допустиме в кінематографічному творі. Серед відібраних картин гостросюжетні оповідання з виразними характерами і впізнаваним соціальним фоном є сусідами з експериментальними роботами, авторам яких найсміливіший творчий пошук допомагає не піти від нашої реальності, а виявити її потаємні сторони, — повідомив Олександр Гусєв кореспонденту QHA.

Фестиваль пройде у кінотеатрі «Жовтень».

Плануються ранкові та вечірні покази. Ранкові покази призначені для студентів і преси і є безкоштовними за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Після кожного показу фільм обговорюватимуть з кінокритиком.

Раніше QHA повідомляло, що містичний трилер «Брама» режисера Володимира Тихого візьме участь у конкурсі на Міжнародному кінофестивалі «Чорні ночі» у Талліні (Естонія). Світова прем'єра фільму відбудеться на кінофестивалі 28 листопада. В Україні фільм вийде навесні 2018 року. Фестиваль «Чорні ночі» пройде з 17 листопада по 3 грудня.

QHA