КИЇВ (QHA) -

У Національному музеї історії України відкрився мультимедійний проект «Маки», присвячений дню початку оборони Донецького аеропорту. Саме 26 травня 2014 року, наступного дня після президентських виборів, ворог вперше спробував захопити ДАП — важливий стратегічний об'єкт і комунікаційний центр східної України.

Як каже організатор виставки, мистецтвознавець і волонтер організації «Творча криївка» Катерина Габак, українці пам'ятають падіння аеропорту, проте забувають про тих, хто утримував його стіни протягом восьми місяців оборони.

Ми часто згадуємо останній день ДАПа і в такому контексті не витримав бетон чи ми здали його? Однак я вважаю, що так чи інакше ми повинні пам'ятати тих героїв, які протягом багатьох місяців витримували те, що не витримував цей бетон, зазначає вона.

На виставці представлені двадцять картин львівського художника, ветерана АТО Павла Кулика. Стільки ж фотографій з бійцями, які тримають ці картини під час виконання пісні «Маки червоні» Володимира Матвієнка, відеокліп на яку зняв Андрій Шарапа.

Мак  це символ пам'яті загиблих. Сьогодні ми повинні пам'ятати не тільки героїв Другої світової війни, а й наших героїв-сучасників. Ідея була такою, що картини побувають на передовій, а хлопці триматимуть ці картини і співатимуть пісню,  пояснює Катерина Габак.

У кліпі знялися двадцять бійців 72-ї ОМБр, які досі захищають українську землю на Донбасі. Свого часу деякі з них обороняли Донецький аеропорт

Автор картин Павло Кулик пішов на війну два роки тому, служив у батальйоні «Донбас». Здібності до малювання у чоловіка були і раніше, але тільки потрапивши на війну Павло почав створювати картини.

— Коли два місяці тому я завершив службу в ЗСУ, я вирішив підтримати хлопців, які перебувають на лінії фронту досить тривалий період. Це негативно впливає на будь-яку людину, оскільки це постійний стрес. І завдяки такому проекту ми вирішили хлопців відвернути від війни, нехай на годину-дві, але принаймні вони відчули себе знову потрібними, розповідає художник.

Представлені на виставці картини можна купити. Виручені кошти підуть на реабілітацію бійців АТО. Сама ж виставка триватиме до 31 травня.

QHA