КИЇВ (QHA) -

Національна прем'єра документального фільму «Крим. Курорт суворого режиму» пройшла 17 жовтня в ефірі телеканалу «UA: Перший».

Факти про депортацію кримських татар, наведені у фільмі, вражають. Його автор Ігор Піддубний під час прем'єрного показу озвучив дані перепису населення Криму в різні періоди. З них випливає, що після 1945 року в списках не залишилося жодного прізвища кримчан, що проживали на території Криму в дореволюційний період.

У чотирьох серіях фільму, кожна з яких триває півгодини, аналізується історія півострова за 250 років. Перша серія - розповідь про Кримське ханство, про приєднання батьківщини кримськотатарського народу до Росії. Друга серія розповідає про події, що відбувалися в Криму під час Першої світової війни і приходу до влади більшовиків. Хроніці Другої світової війни присвячена третя серія фільму. В ній озвучені факти драматичної історії депортації кримських татар. В останній частині йдеться про долю Криму у складі України.

Закінчується стрічка описом подій сучасності: анексії Криму та введення економічних санкцій проти Росії, яка заперечує окупацію півострова, називаючи її «відновленням історичної справедливості».

 

QHA