КИЇВ (QHA) -

Над створенням арт-об'єктів працювало 44 українських дизайнери. Серія експозицій включає 200 різних моделей одягу з показів Парижа, Мілана, Нью-Йорка, Флоренції і Далласа. Проект організований куратором Зоєю Звиняцьковською, співголовою Ради з питань розвитку Національного комплексу «Мистецький Арсенал» Мариною Порошенко, генеральним директором Нацкомплексу Олесею Островською-Лютою.

— Останні 25 років Україна були дуже насичені подіями, які змінили країну і кожного з нас. Таким чином, наш світогляд відбивався у моді. Тому виставка відобразила думки і погляди людей за весь час Незалежності, зазначила дружина президента.

Зали «Арсеналу» об'єднали 3 етапи становлення сучасного українця, які дизайнери втілили в одязі людей різного часу.

1991-1997 — руйнування радянської ідеології і поява питання про сексуальність на публіці;

1997-2010 спроба актуалізувати українську культуру у повсякденність + впровадження стилю гламур;

2010 наш час відповідна реакція нового покоління антигламур і переробка одягу, еко-тканини.

Ідея цієї виставки з'явилася 10 років тому з несміливої ​​задумки проект виріс до величезної експозиції. Історія моди для мене історія людей, розповіла Зоя Звиняцьковська.

Крім моделей одягу, авторка проекту представила яскраві об'ємні інсталяції у вигляді диско-коня, поля маків і конструкцій, що світяться. А перша леді України подарувала виставці свою інаугураційну сукню у патріотичних кольорах.

Побачити серію експозицій можна з 15 червня до 6 серпня 2017 року.

QHA