СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Більше 15 співробітників Кримськотатарського музично-драматичного театру написали заяви про звідьнення після наказу про звільнення директора і художнього керівника театру Біляла Білялова.

Серед тих, хто звільнився є не згодні з тим, що новим директором театру призначили колишнього завгоспа Меджиде Мельгазієву, а художнім керівником — актора Ельдара Джелілова.

Серед звільнених — головний режисер театру Ринат Бекташ, а також найяскравіші актори і солісти, багато з яких пропрацювали у театрі 30 років. Серед тих, хто пішов з театру, такі гучні імена як Ділявер Сеттаров, Луїза Усеінова, Сейтабла Меметов, Еміне Джевдетова.

29 серпня так званий "міністр культури" Криму представила колективу його нових керівників.

Позицію тих, хто звільнився, пояснила актриса театру Фатма Османова. За її словами, нові керівники не є досвідченими і професійними людьми, які знають театральне мистецтво.

— Я вирішила, що більше не зможу працювати у цьому театрі. Тому що бачення нових керівників не збігається з нашими поглядами. Я не вважаю їх професіоналами, досвідченими або такими, хто знається на театральному мистецтві. Артист зобов'язаний поважати режисера, керівника. Їхні знання мають бути ширшими, ніж наші. Люди, яких призначили на керівні посади, не підходять за нашими критеріями. Тому ми змушені піти.

Артисти сподіваються незабаром повернутися до театру, якщо через суд досягнуть поновлення Біляла Білялова на посаді директора і художнього керівника.

QHA писало, що в анексованому Криму 7 серпня звільнили з посади директора Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Біляла Білялова.

Незабаром окупанти призначили директором драмтеатру колишнього завгоспа — Меджиде Мельгазієву.

Примітно, що син Мельгазієвої — Ділявер Мельгазієв працює в окупаційній адміністрації Керчі та обіймає посаду «заступника голови» міста.

Джерело: Crimeantatars.club

QHA