КИЇВ (QHA) -

Академія публічної дипломатії кримських татар проведе наступний набір слухачів. Про це сьогодні, 11 травня, повідомив Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу і голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру на брифінгу в Києві.

Основні цілі проекту — підвищити міжнародну обізнаність про кримських татар як про корінний народ Криму, створити глобальну мережу союзників, представити кримських татар як європейський народ, який поділяє європейські цінності та ін.

— У цьому році ми випустили 20 випускників, і серед них не тільки кримські татари. Вони пишуть статті, готують документи для подачі скарг до міжнародних організацій. Це молоді люди, які готуються працювати в інформаційних кампаніях. У нас є низка випускників, які вже безпосередньо брали участь в пленарних засіданнях ООН і на Постійному форумі ООН. Завдяки тим знанням, які вони вже отримали, вони змогли ефективно використати свою участь в міжнародних заходах, — підкреслив Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Ініціатива "Захист прав кримськотатарського народу через публічну дипломатію" з'явилася у 2015 році. У рамках цього проекту була розроблена стратегія публічної дипломатії кримських татар. Першу групу слухачів навчили у 2017-му — на початку 2018 року.

— Я родом з Криму, проживала у Нижньогірському районі, зараз вчуся у Києві в університеті. В Академію публічної дипломатії я подалася, щоб більше дізнатися про дипломатичний протокол та етикет. Мене з дитинства цікавила дипломатія, і мені дуже цікаво було розширити свої знання. У рамках Академії мені вдалося познайомитися з новими людьми, активістами, як представниками кримськотатарського народу, так і українцями, які небайдужі до долі своєї країни, — розповіла кореспонденту QHA випускниця Академії Людмила Коротких.

Нагадаємо, що 12 травня Кримськотатарський Ресурсний Центр запустив роботу Академії публічної дипломатії. Проект реалізується за підтримки Фонду «Відкрите Суспільство» та Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Головна умова прийому в Академію — бажання будь-якого громадянина України працювати на міжнародному рівні у сфері проблем Криму і кримських татар.

QHA