КИЇВ (QHA) -

Створення класу з вивченням кримськотатарської мови к Новоолексіївці — це давно назріла необхідність, зазначила заступник голови Генічеської районної адміністрації Гульнара Бекірова.

— Починаючи з 1988 року, у нас започатковане викладання кримськотатарської мови, а з 1991 року в школі №1 у Новоолексіївці вона викладається як предмет. Але протягом останніх років, звичайно, хотілося б створити національний кримськотатарський клас. Є статистика — у цьому році до школи йде 81 першокласник. З них 46 дітей — кримські татари.

За словами Бекірової, число батьків, які хочуть, щоб їхні діти освоювали кримськотатарську мову, зростає:

— З 27 шкіл району, тільки 6 залишалося російськомовними, і в цьому році вони переходять на україномовне навчання. Відкриваються як українські класи, так і клас з вивченням кримськотатарської мови. Поки в цьому класі 12 осіб, батьки яких написали заяви і хочуть, щоб їхні діти навчалися кримськотатарською, починаючи від "Здрастуйте", розмовних елементів і багато іншого, звичайно, поєднуючи це з українською мовою.

На жаль, існує питання забезпечення підручниками кримськотатарською мовою але, за словами Гульнари Бекірової, те, що необхідне для навчання, з 1 вересня у першокласників буде.

— На сьогоднішній день для першокласників, завдяки Меджлісу кримськотатарського народу, членам Меджлісу кримськотатарського народу, все, що необхідно, зроблено — починаючи від Рефата Чубарова, і закінчуючи кожним членом Меджлісу, який допомагав у відкритті. Нам також допомогли кримські татари, які проживають в Анкарі.

Як раніше повідомляло QHA, у Криму окупаційна влада збирається знищити близько тисячі підручників для дітей кримськотатарською мовою нібито через українську символіку, що зустрічається в них.

ФОТО: інтернет

QHA