КИЇВ (QHA) -

 

Для абітурієнтів з Криму потрібно скасувати обов'язкове підтвердження шкільного атестата — державну підсумкову атестацію для допуску до Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це в ефірі радіо Hayat заявила голова Центру громадянської освіти "Альменда" Валентина Потапова.

За її словами, це допоможе подолати головний бар'єр кримчан до здобуття вищої освіти на материковій Україні.

Потапова зазначила, що виступає також за те, щоб діти з Криму могли проходити тестування в одному центрі. Це було б комфортніше для кримчан.

Голова «Альменда» також вважає, що для вихідців з Криму необхідно проводити додаткові ЗНО.

— Тому що як тільки ми призначаємо ЗНО, скажімо, на 10 липня, кордон з російської сторони закривається, щоб вони (абітурієнти, — QHA) не могли виїхати.

Експерт також відзначила, що за чотири роки анексії Криму, окупанти витіснили українську мову з життя півострова. Однак у новій Концепції забезпечення прав на отримання освіти для громадян України, за словами Потапової, передбачена організація додаткових курсів, на яких допоможуть відновити знання з української мови.

— Концепція передбачає, що усі вузи мають організовувати додаткові курси з української мови. До кінця першого курсу хлопці з Криму не відрізнятимуться від інших студентів.

 

Відзначимо, у цьому році тестування з російської мови у рамках сесії ЗНО не проводилося. Кількість запитів на проходження тесту з цієї дисципліни значно знизилася, тому було вирішено її виключити. А на учасників тестів з іноземних мов у цьому році чекала нова форма перевірки — аудіювання.

QHA повідомляло, що через центри «Донбас–Україна» і «Крим–Україна» абітурієнти з ОРДЛО і окупованого Криму могли вступити до вузів за спрощеною процедурою.

QHA