КИЇВ (QHA) -

Влітку з ініціативи Міністерства освіти і науки України було піднято і розглянуто питання про реорганізацію навчального закладу Академії муніципального управління, який вирішили приєднати до Таврійського національного університету ім. Вернадського.

 — Вона (Академія, — ред.) досить молода, була створена років 20 назад, коли мером ще був Омельченко. Щодо реорганізації навчального закладу шляхом приєднання як структурного підрозділу до Таврійського національного університету ім. Вернадського, то це була ініціатива Міністерства освіти і науки України, — розповів кореспонденту QHA ректор Таврійського національного університету ім. Вернадського Володимир Казарін.

За його словами, свого часу опрацьовувалося питання про об'єднання Академії муніципального управління з Києво-Могилянською Академією, але з певних причин цього не сталося. Потім готувалися документи з реорганізації та приєднання цієї ж Академії до Національного авіаційного університету, але через непередбачені обставини це все зупинилося. І тоді виник третій варіант, ініційований міністром освіти і науки Лілією Гриневич — приєднання навчального закладу до Таврійського національного університету ім. Вернадського.

— У результаті Міносвіти внесло до Кабінету Міністрів проект розпорядження про реорганізацію Академії муніципального управління шляхом приєднання як структурного підрозділу до Таврійського національного університету ім. Вернадського. У жовтні це розпорядження було прийнято. Після цього Міністерство освіти і науки, згідно з розпорядженням, видало наказ, згідно з яким було створено комісію з реорганізації. Я її очолив як ректор університету, до якого повинна приєднуватися Академія як структурний підрозділ, — зазначив Володимир Казарін.

Процедуру приєднання Академії муніципального управління до Таврійського національного університету почали проводити на початку листопада, і злиття двох вузів триватиме більше двох місяців.

До складу Комісії з реорганізації увійшли як представники університету, так і представники Міністерства освіти і науки.

— Вся повнота влади від Академії перейшла до комісії. Тому я тепер володар всіх печаток Академії, і у мене право підпису всіх документів, включаючи фінансові — зарплати, стипендії. Я тепер, як голова комісії, і керую всім цим процесом в Академії, — поділився ректор Таврійського національного університету ім. Вернадського.

Володимир Казарін розповів, що комісія виявила певні недоліки, але він не може поки розкривати всі подробиці, поки йде процес реорганізації. Тим паче, що всі документи про порушення передали до Міністерства освіти і науки.

— В Академії ціла низка проблем, причому з великими комунальними та заробітними боргами. Там мільйонами це все обчислюється. В її розвитку був складний період. На жаль, знайомство показало, що з цілої низки напрямів є порушення, і про це повідомлено Міністерству. І там будуть приймати певні рішення щодо того, як реагувати на ці порушення, — поділився Володимир Казарін.

Але спочатку потрібно провести повну інвентаризацію майна, фінансових активів та кадрового складу. Тому комісія повинна зробити повну ревізію і скласти акти прийому-передачі.

Також багато викладачів, які працювали з порушенням трудового законодавства, подали заяви на звільнення.

— Я спочатку не розумів, чому вони так роблять, а потім дізнався, що вони, знаючи, що у них не все гаразд, намагалися вчасно піти і розчинитися. І коли ми стали розбиратися, то стало зрозуміло, що таких викладачів було досить багато, вони працювали з порушенням трудового законодавства, і тепер правоохоронні органи будуть розбиратися у всьому цьому. Тобто звільнення не знімає проблеми, як їм здавалося, — сказав Володимир Казарін.

Завдяки процедурі прийому-передачі, коли передається майно і фінансові активи Академії муніципального управління, то всі документи перевіряємо на предмет законності, а якщо зустрічаються порушення закону, то за фактом складається акт і передається до правоохоронних органів.

— Тому це дуже важливий момент процедури повної ревізії. І якщо за деякими пунктами все добре, то ми все приймаємо на свій баланс і підписуємо всі необхідні документи, а з порушеннями просимо розібратися тих, хто уповноважений це робити, — зазначив ректор.

Про кількість студентів об'єднаних вузів стане відомо після повної інвентаризації. До Академії муніципального управління входить професійний коледж, де готують фахівців з різних робітничих професій (слюсарів, електриків, сантехніків). Частина колективу навчального закладу навчали студентів коледжу, а інші — Академії.

ФОТО: інтернет

QHA