КИЇВ (QHA) -

У 2018 році для абітурієнтів з Криму зарезервовано 20% бюджетних місць у вищих навчальних закладах чотирьох сусідніх з окупованим півостровом областей України. Про це повідомила 5 липня голова Центру громадянської освіти "Альменда" Валентина Потапова, передає кореспондент QHA.

— Кримська квота виділяється у 35 ВНЗ. Це усі ВНЗ Херсонської, Одеської та Запорізької областей, окрім медичних та інститутів культури, а також усі ВНЗ Миколаївської області. Також це харківські ВНЗ: харчових технологій, будівництва, аграрний університет.

Окрім того, 20% квоту виділили: Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, Національний університет "Львівська політехніка", Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана і Таврійський національний університет ім. В. Вернадського.

За словами Потапової, винятковість медичних ВНЗ та інститутів культури пов'язана з тим, що вони підпорядковуються не Міносвіти, а іншим відомствам.

— Відповідно до закону про вищу освіту, всі ВНЗ у цих чотирьох областях мають надавати 20% квоту, однак медичні ВНЗ та інститути культури через те, що вони підпорядковуються Міністерству охорони здоров'я і Міністерству культури відповідно, не виконують закон про вищу освіту, — повідомила Потапова.

Нагадаємо, 18 червня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) підготували інформаційний ролик для абітурієнтів з окупованих територій та інструкції, як вступити до українських вузів.

QHA