КИЇВ (QHA) -

На сьогоднішній день проблема доступу кримчан, які проживають на тимчасово окупованій території, до української освіти практично ніяк не вирішена. Таку думку висловила заступник голови Центру громадської освіти «Альменда» Валентина Потапова на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

Вона зазначила, що молодь з Криму не може вступити до українських вузів, так як Україна не визнає видані окупантами документи, у тому числі й освітні.

— Діти, які закінчили школу в 2015-16 роках і закінчують у 2017-м, позбавлені можливості вступати до українських вишів. Крім того, з'явилася проблема з тим, що діти, які навчаються за російськими програмами, дуже сильно піддаються пропаганді через виховні заходи, зміст підручників і негативне ставлення вчителів до проукраїнської позиції учнів. Ці діти хочуть вчитися в українській школі, — поділилася Потапова.

За її словами, Україна на даний момент може надати кримчанам дві форми навчання — екстернатну і дистанційну. Експерт каже, що громадські активісти спільно з Міністерством освіти розробили два накази, які б врегулювали це питання. Це наказ №560, який дає можливість дітям з півострова поступати через освітні центри «Крим-Україна» без ЗНО, а також наказ №537, який дозволяє студентам продовжувати переведення з кримських до українських вузів.

— Ми зрозуміли, що зміна закону створює дуже великі складнощі. Зараз наказ №560 знаходиться у Мін'юсті, і це не дає нам можливості поширювати інформацію про вступну кампанію 2017 року. Аналогічна ситуація — з наказом №537. Положення про екстернат, яке повинно було полегшити навчання в школах, тільки вийшло з Міносвіти, але у нього ще попереду узгодження з Мінфіном, Мінсоцполітики та Мін'юстом. А нам воно було потрібно в грудні! — розповіла Потапова.

Як заявила Потапова, зараз громадські організації пропонують ввести тимчасове положення про екстернат і дистанційну освіту, які б припинили свою дію після деокупації Криму.

ФОТО: інтернет

QHA