КИЇВ (QHA) -

Міністерство освіти і науки України направило до Ради Європи лист, де заявляє про намір відправити на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію) статтю про мову навчання закону «Про освіту».

Міносвіти вже надало відповідні документи Міністерству закордонних справ, а МЗС направить статтю 7 закону на експертизу до Венеціанської комісії.

6 жовтня відбудеться зустріч генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда та міністра освіти і науки України Лілії Гриневич у Страсбурзі (Франція) з цього питання.

Нагадаємо, 26 вересня в офісі Верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні заявили, що Україна повинна якомога швидше звернутися до Ради Європи за експертним висновком з нового закону «Про освіту».

Після підписання президентом України Петром Порошенком цього закону, уряд Угорщини пообіцяв блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

QHA повідомляло, що спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про освіту» під час проведення брифінгу 19 вересня. Він заявив, що процес навчання у школах відбуватиметься державною мовою, але закон дасть можливість національним меншинам навчатися рідною мовою.

25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA