КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України почне реформу освіти в встановлені терміни, а кошти на її впровадження буде шукати як в Україні, так і за кордоном, залучаючи міжнародних партнерів.

Про це розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів, пише «Урядовий портал».

— Щоб зробити повноцінну реформу освіти, нам потрібно 87 млрд грн. Ми будемо все робити для того, щоб знайти ці кошти як всередині країни, так і з зовнішніх джерел.

Раніше Володимир Гройсман сказав, що реформа освіти, яка обійдеться e $ 3 млрд, Україні зараз не по кишені, тому її пролонгують.

Міністр освіти Лілія Гриневич також заявляла, що до 2030 року на виконання закону «Про освіту» необхідно близько 87 млрд грн.

— Про вартість закону важко говорити. Ця вартість розподілена на 12 років. Найбільша сума, яка додатково потрібно, це за 12-й рік навчання, але цей рік буде згідно закону в 2029-2030 роках. Також, наприклад, там закладене підвищення зарплати вчителів, яке розподіляється на 5 років. Тобто ця загальна сума розписана на роки.

Гриневич додала, що ці кошти ще не узгоджені з Міністерством фінансів, і з цього приводу відбуваються консультації.

 У той же час у Міносвіти уточнили, що на реалізацію концепції Нової української школи — масштабної освітньої реформи — необхідно 3,47 млрд грн.

Також повідомлялося, що Комітет з питань освіти хоче направити з держбюджету на освіту понад 1 млрд грн.

ФОТО: інтернет

QHA