КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 2018 року вчителям підвищать заробітну плату на 1,5 тисячі гривень. Про це він повідомив на першому в цьому році засіданні уряду.

— Сьогодні ми приймемо рішення і вже з січня підвищимо зарплату українському вчителю. Цього року український вчитель отримає ще плюс 1,5 тисячі гривень на місяць, тобто якщо середня заробітна плата в минулому році була від 5 до 7 тисяч гривень на місяць, то в цьому році вона буде від 6,5 до 8 тисяч гривень в місяць, зазначив він.

Гройсман додав, що підвищення отримають також викладачі і вчителі у сфері культури і закликав Міністерство освіти, Міністерство соціальної політики і Міністерство молоді та спорту прийняти необхідні рішення.

Вчителька музичної школи викладає на фортепіано, але її зарплата нижча, ніж у вчителя в середній школі. Треба, щоб ми над цим попрацювали і стимулювали місцеву владу над цим попрацювати. Я б просив Міносвіти, Мінсоцполітики та Мінмолодьспорту попрацюйте над варіантами необхідних рішень.

Нагадаємо, міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що до 2023 року оклад педагогів повинен вирости до 4 прожиткових мінімумів. Йдеться про перехідні положення нового Закону «Про освіту», в яких зазначено, що з 2018 до 2023 року посадовий оклад педагогічних працівників має зрости до 4 прожиткових мінімумів. Після 2023 року оклад складе три мінімальні заробітних плати, що передбачено статтею 63 закону про освіту.

QHA