КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 15 листопада, своїм рішенням Кабінет міністрів України заснував 50 академічних стипендій на честь 10 молодих Героїв Небесної Сотні, а також 25 стипендій для молодих вчених, повідомили в прес-службі Міністерства науки і освіти України.

Відзначається, що академічні стипендії будуть надаватися студентам і курсантам державних вузів за 10-ма спеціальностями.

Зокрема, встановлено по 5 академічних стипендій:

імені Василя Мойсея для спеціальності "Фізична терапія, Ерготерапія";

імені Владислава Зубенка для спеціальності "Залізничний транспорт";

імені Дмитра Пагора для спеціальності "Агроінженерія";

імені Дмитра Чернявського для спеціальності "Економіка";

імені Івана Тарасюка для спеціальності "Військове управління (за видами збройних сил)";

імені Ігоря Костенка для спеціальності "Географія";

імені Олександра Плеханова для спеціальності "Архітектура та містобудування";

імені Сергія Байдовського для спеціальності "Інженерія програмного забезпечення";

імені Сергія Нігояна для спеціальності "Сценічне мистецтво";

імені Юрія Дяковського для спеціальності "Психологія".

Для молодих вчених стипендії встановлені на честь: Дмитра Максимова; Назарія Войтовича; Романа Гурика; Устима Голоднюка; Юрія Поправки.

Згідно з отриманою інформацією, стипендії для студентів і курсантів будуть виплачувати щомісяця протягом навчального року.

Розмір іменних стипендій КМУ становить для вузів I-II рівня акредитації — 1900 грн; вузів III-IV рівня акредитації, наукових установ — 2480 грн), для курсантів — у розмірі прожиткового мінімуму на 1 січня поточного року (нині це 1544 грн).

Від кожного вузу можна буде відібрати тільки одного кандидата за кожною спеціальністю — цим буде займатися вищий орган студентського самоврядування.

Відзначається, що лауреатів стипендій буде визначати конкурсна комісія, яку створить МОН.

У неї будуть входити представники сімей Героїв Небесної Сотні, чиїм ім'ям названо стипендії, а також по одному представнику від МОН, Мінкультури, МОЗ, Міноборони.

Претендувати на стипендію можуть студенти і курсанти, які мають успіхи в навчанні та/або науковій, суспільній, спортивній (творчій) діяльності.

Відзначається, що стипендії для молодих вчених будуть призначати щорічно до Дня Гідності та Свободи, терміном на один рік. Їх щомісячний розмір складе 2 прожиткових мінімуми на початок бюджетного року (нині це 3088 грн).

Нагадаємо, раніше Кабмін прийняв рішення підвищити стипендії українським студентам на 18%.

QHA