КИЇВ (QHA) -

Ректор ТНУ ім. Вернадського Володимир Казарін обурений тим, що політв'язню Олександру Кольченку, який є студентом географічного факультету Таврійського національного університету, заборонили вчитися на заочній та дистанційній формі навчання.

Перед цим ТНУ направив лист до ФСВП (російську Федеральну службу виконання покарань) про продовження навчання їх студента Олександра Кольченка, а перед цим керівництво вузу отримало від нього письмову згоду про відновлення навчання в Таврійському університеті, студентом якого він був, поки в 2014 році його не заарештували.

За його словами, вони отримали від Російської федеральної служби виконання покарань (ФСВП) відповідь на їх лист з категоричною відмовою в дозволі Олександру Кольченку, який відбуває покарання в колонії в місті Копійську Челябінської області, дистанційно продовжити навчання в своєму рідному вузі — Таврійському університеті.

— Я хочу підкреслити, що Росія в період правління Бориса Єльцина підписала дуже багато міжнародних угод і договорів, у тому числі, і в сфері освіти. І згідно з ними, російське законодавство дозволяє, як годиться за європейським законодавством і всьому світу, людям, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, здобувати освіту не тільки в російських університетах, а й у зарубіжних, — сказав кореспонденту QHA Володимир Казарін.

Російські ув’язнені, на його думку, можуть вчиться у будь-якому вузі світу, як у французькому, так і в американському.

— Отримавши його згоду — ми написали лист, що за такими-то такими статтями дозволяється політв'язням вчитися за межами Росії, тому ми просимо вас дозволити вчитися нашому студенту Олександру Кольченку у нас. У відповідь вони нам пишуть, що російське законодавство дозволяє вчитися, відбуваючи покарання, але у нас немає ліцензії на викладацьку діяльність у Росії, тому вони нам відмовляють, — зазначив ректор Таврійського національного університету ім. Вернадського.

Володимир Казарін назвав дві причини, чому Росія порушує своє ж законодавство. По-перше, не потрібна ніяка ліцензія для іноземних навчальних закладів, щоб викладати в Росії, так як вони нікуди не переїжджають, а залишаються у себе на батьківщині. По-друге, якщо Кольченко вчиться дистанційно, то, перебуваючи там, студент буде вести навчальний процес безпосередньо на території України.

— Все це доводить штучність цієї відмови. Вони, напевно, довго думали, як знайти причину, щоб не дозволити Олександру Кольченку вчитися у нас, — з обуренням сказав він.

Володимир Казарін перерахував організації, в які він буде звертатися.

— По-перше, ми звернемося через нашого омбудсмена Валерію Лутковську, щоб вона поговорила зі своєю російською колегою Москальковою, так як явно були порушені права нашого студента і українського громадянина. По-друге, ми звернемося до ОБСЄ, які відстежують і контролюють гуманітарні проблеми, і будемо просити їх, щоб вони допомогли виконати ними ж прийняті закони. По-третє, ми будемо просити міжнародні студентські організації та об'єднання, щоб вони виступили на захист права Олександра Кольченка продовжувати освіту в ТНУ, — заявив Володимир Казарін.

Варто відзначити, що ТНУ з цього дня відновило в числі студентів політв'язнів Кремля Олександра Кольченка, призначивши йому стипендію.

Наостанок ректор ТНУ сказав, що вони не будуть на цьому зупинятися, а будуть боротися.

QHA