КИЇВ (QHA) -

Закон «Про освіту», підписаний президентом України Петром Порошенком, не обмежує права національних меншин.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час «Ризької конференції-2017».

Клімкін наголосив, що новий закон про освіту не обмежує навчання мовами національних меншин, а вводить певну кількість предметів, які повинні викладатися українською мовою.

— Інакше громадяни України, які говорять здебільшого угорською або румунською, не зможуть вступити до університету, не зможуть служити в армії або обійняти державну посаду. І це також питання національної безпеки. Ідея цього закону не обмежити когось, а розширити можливості для всіх, залучити всіх до суспільного життя, сказав міністр.

У свою чергу віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив про необхідність проведення діалогів з даного питання.

Звичайно, в даній ситуації необхідний діалог між Україною та ЄС, коли одна з країн-членів висловлює стурбованість, щоб прояснити суперечливе питання, повідомив він.

Раніше QHA повідомляло, що головний експерт реанімаційного пакету реформ з освіти Наталія Шульга в коментарі QHA зазначила, що закон про освіту, який набув чинності з 28 вересня, не звузить права кримських татар на навчання рідною мовою. За її словами, в законі передбачене створення додаткових класів, предметів і програм, де навчання буде вестися кримськотатарською мовою.

Шульга наголосила, що випускники кримськотатарських класів отримають атестат українською мовою (як єдиною державною, — ред.).

Джерело: Європейська правда

QHA