КИЇВ (QHA) -

 

Київський Національний університет (КНУ) імені Тараса Шевченка і провідний ВНЗ Туреччини — університет Кастамону — готують програму про визнання спільних дипломів.

Як повідомляється на сайті української діаспори Туреччини, такої домовленості досягнули під час візиту заступника ректора турецького університету професора Сезгін Айана до Києва.

У рамках візиту також досягнуті домовленості щодо проведення спільних наукових досліджень. За словами Сезгін Айана, відділення і факультет турецької мови і літератури двох університетів також уклали договори про співпрацю.

З української сторони на зустрічі з представником університету Кастамону брали участь завідуюча кафедрою тюркології Ірина Покровська, доцент кафедри тюркології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка Тудора Арнаут та інші.

У повідомленні наголошується, що КНУ входить до списку 500 найпрестижніших університетів світу.

Сезгін Айан заявив, що турецько-українські відносини останнім часом все більше охоплюють різні сфери двостороннього розвитку і висловив задоволення, що в цьому свою роль зіграв і університет Кастамону. У турецькому університеті, у свою чергу, відзначили, що після затвердження ректоратом угоди про взаємне визнання дипломів, вона буде направлена до Ради з вищої освіти — орган регулює роботу ВНЗ Туреччини.

Відзначимо, що спільні дипломи присуджуються мінімум двома ВУЗами на основі програм навчання, де, наприклад, студенти з одного університету вивчають частину програми в іншому університеті або викладачі одного університету викладають в університеті — партнері, де спільно беруть участь в розробці тем навчання і спільних комісіях з прийому студентів і проведення іспитів та ін.

 

Нагадаємо, у липні Харківський Національний університет імені Каразіна підписав протокол про співпрацю з університетом Тракія (Туреччина).

Українську сторону представляв проректор з науково-педагогічної роботи Заріф Назиров, а відповідає за міжнародну співпрацю Ірина Штейміллер. Делегацію з Харкова прийняв ректор університету Тракія Ерхан Табакоглу.

 

Джерело: ukr-ayna.com

QHA