КИЇВ (QHA) -

28 вересня Київська політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського підписав меморандум про співпрацю з Анкарським університетом.

Про це повідомляє прес-служба КПІ.

На зустрічі, під час якої і відбулося підписання меморандуму, були присутні екс-посол України у Туреччині Сергій Корсунський, ректор Анкарского університету Еркан Ібіш, ректор КПІ Михайло Згуровський, Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель та інші.

Одним з головних напрямків українсько-турецької співпраці є підготовка кадрів у галузі атомної енергетики. Турецька делегація під час візиту ознайомилася з Інститутом ядерних досліджень і Навчальним центром ім. Джорджа Кузьмича з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів Національної академії наук України.

Підписаний меморандум передбачає співпрацю як в освітньому, так і в науково-дослідному напрямках.

— Це розробка і впровадження спільних навчальних програм, академічні обміни, обміни навчальними матеріалами, організація спільних літніх шкіл, реалізація спільних дослідницьких проектів із залученням до них аспірантів і молодих вчених, обмін науковою інформацією, організація спільних наукових конференцій, семінарів. Звісно, передбачений розвиток співпраці і у сферах культури та спорту, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Туреччині Андрій Сибіга, кількість турецьких студентів в Україні стрімко зростає.Лише за вересень цього року було оформлено понад 600 віз.

QHA