РИГА (QHA) -

Кроки України щодо забезпечення умов для вивчення державної мови в системі освіти зрозумілі, вважає міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс.

Про це він заявив під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

На прикладі досвіду Латвії Клімкін наголосив на важливості створення умов для вивчення державної мови учнями, щоб не бути дискримінованими на ринку праці своєї країни.

— Україна зацікавлена ​​у запозиченні латвійського досвіду функціонування системи освіти з використанням мов національних меншин, зазначив міністр.

Під час зустрічі було відзначено тісну співпрацю між Україною і Латвією в освітній сфері, зокрема на міжуніверситетському рівні.

Глава МЗС також ознайомив Шадурскіса з основними положеннями Закону України «Про освіту». Міністри Клімкін та Шадурскіс підписали міжурядову Угоду у сфері освіти, науки, молоді та спорту.

Раніше Міністерство освіти і науки України направило до Ради Європи листа, де заявило про намір відправити на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) статтю про мову навчання закону «Про освіту».

Нагадаємо, в Україні 28 вересня набув чинності закон «Про освіту». Він передбачає 12-річну освіту у школі і підвищення ролі української мови.

Документ опублікували у виданні Верховної Ради «Голос України» №178-179 27 вересня.

Закон підвищує мінімальну заробітну плату вчителям до 3 мінімальних заробітних плат. Положення набуває чинності з 2018 року, а реалізовуватися буде поетапно — до 2023 року.

Кабінету Міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4-х прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, згідно з освітньою програмою, одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами — державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Джерело: УНІАН

QHA