КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулася презентація секції "Кримськотатарська гуманітаристика" Національного центру "Мала академія наук", у рамках якої школярі будуть захищати наукові роботи про кримськотатарську культуру, історію і мову. Про це кореспонденту QHA повідомила Есма Аджиєва, радник міністра культури України.

— Учні шкіл зможуть захищати свої маленькі наукові роботи і готувати себе до дорослого життя таким чином. У квітні в нас відбудеться перший захист. За відомою мені інформацією, участь в ній беруть десь 5–6 дітей. Це поки пілотний, стартовий проект. Одна з робіт присвячена кримськотатарському орнаменту Орьнек і його розшифровці, інша — вивчення періоду Кримського ханства. Діти будуть захищати свої роботи саме у рамках секції "Кримськотатарська гуманітаристика", — сказала Есма Аджиєва кореспонденту QHA.

У майбутньому до наукової роботи на кримськотатарську тематику будуть залучені також діти з Криму.

— Ми вітаємо, щоб діти не тільки з материкової України, а й з Криму брали участь в конкурсі. Зараз у нас було мало часу для проведення комунікаційних кампаній, але це наш перший досвід. Чудово було б, щоб не тільки діти кримськотатарської національності змогли брати участь. Це дуже позитивна подія в цілому, — додала Аджиєва.

Раніше QHA повідомляло, що кримськотатарський орнамент Орьнек був визнаний культурною спадщиною України.

Міністр культури України Євген Нищук заявив, що через рік Орьнек планують внести до реєстру ЮНЕСКО.

Нагадаємо, нещодавно школярі з Криму приєдналися до "Кримського марафону".

QHA