КИЇВ (QHA) -

Школярі, які живуть на непідконтрольних уряду територіях Донбасу і Криму, можуть продовжити навчання після того, як отримають документи про повну загальну середню освіту, за звичайною та спрощеною процедурою. Про це повідомив генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова.

— Школярі, які живуть на непідконтрольних територіях, уздовж лінії зіткнення, у так званій сірій зоні, у тимчасово окупованому Криму, можуть отримати документи про повну загальну середню освіту українського зразка і продовжити навчання у професійно-технічних закладах та вузах за звичайною та спрощеною процедурами. За звичайною процедурою учневі потрібно дистанційно або екстерном вчитися в одній з українських шкіл. Слід скласти ДПА та ЗНО. З отриманим свідоцтвом або атестатом можна вступати до будь-якого вузу України, — зазначила вона.

За спрощеною процедурою випускник може отримати документ про повну загальну середню освіту через освітні центри (ОЦ) «Донбас — Україна» і «Крим — Україна».

ОЦ «Донбас — Україна» і «Крим — Україна» діють з 2016 року на базі певних університетів в різних регіонах України.

Нагадаємо, історик Андрій Іванець заявив, що в навчальних програмах України з історії з'явилися додаткові години, присвячені історії Криму і кримським татарам. За його словами, кримські інтелектуали, які виїхали після анексії півострова, багаторазово пропонували українській владі запровадити вивчення історії Криму у навчальних закладах.

Джерело: Урядовий кур'єр

QHA