Х'ЮСТОН (QHA) -

Віце-президент США Майк Пенс заявив, що «як і у випадку із «Супутником» шість десятиліть тому, Америка більше ніколи не дозволить собі відставання у перегонах за космос».

Пенс виступив у четвер на першому засіданні Національної космічного ради, відтвореного з моменту її розформування 1993 року. Рада зібралася у Смітсонівському національному музеї авіації та космонавтиці в Шантильї (штат Вірджинія).

Пенс заявив, що США повинні відновити свою першість у боротьбі за космос. Він нагадав, що зараз, 2017 року, США все ще покладаються на росіян у відправці астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС), кожна з яких коштує понад 76 мільйонів доларів за одне місце.

Пенс заявив, що, за даними розвідувального співтовариства США, Росія і Китай розвивають повний спектр антисупутникових технологій для зниження військової ефективності США і все частіше розглядають атаки на супутникові системи в рамках своєї доктрини майбутньої війни.

Пенс визначив цілі Національної ради з космосу. За його словами, президент Трамп доручив закласти основу для підтримки постійної комерційної присутності людей на навколоземній орбіті.

— Звідти ми звернемо нашу увагу на наших небесних сусідів. Ми повернемо американських астронавтів на Місяць — не тільки залишити сліди і прапори, але і побудуємо фундамент, який нам потрібен для відправки американців на Марс та на інші планети, — заявив віце-президент США.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA