КИЇВ (QHA) -

Міністерство освіти і науки України анулювало ліцензії вищих навчальних закладів, що розташовані на окупованій території Донецької та Луганської областей, а також у Криму і Севастополі.

При цьому для підтвердження отриманих на окупованих територіях кваліфікації та знань випускникам пропонується пройти атестацію згідно із затвердженим порядком. Подробиці про атестацію вказані на сайті відомства.

— Для тих студентів, які здобували освіту в цих навчальних закладах у Криму після 20 лютого 2014 року, однак хочуть, щоб їх кваліфікація, результати і період навчання визнавалися в Україні, розроблений відповідний порядок атестації, — повідомили в МОН.

При цьому в міністерстві вказується, що майже два десятка вузів, переміщених з окупованої території з моменту переїзду набрали більше 3000 абітурієнтів.

— Зокрема, у минулому році на базі цих та інших уповноважених вузів почали діяльність 40 освітніх центрів «Крим-Україна» і «Донбас-Україна», до яких під час вступної кампанії звернулися близько 3350 осіб.

Нагадаємо, як повідомляло QHA,  наприкінці листопада 2016 президент України Петро Порошенко підписав Закон №1731 VIII про діяльність вищих навчальних закладів, переміщених з тимчасово окупованих територій. Закон дає чітке визначення «тимчасово переміщеного вищого навчального закладу або наукової установи». Крім того, він регулює кількість учнів осіб на одного працівника, питання отримання акредитаційних сертифікатів для продовження діяльності закладу, встановлення фіксованого обсягу держзамовлення для всіх спеціальностей і рівнів навчання, а також особливостей виконання вузом певних зобов'язань на період проведення антитерористичної операції.

QHA