КИЇВ (QHA) -

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон «Про освіту» під час проведення брифінгу сьогодні, 19 вересня. Про це передає кореспондент QHA.

— У законі «Про освіту» зазначено, що навчання в українських школах відбуватиметься державною мовою, як і в усьому європейському просторі, як в усіх цивілізованих країнах. Надається навчання державною мовою і членам національних меншин, і корінним народам. Але мова навчання в українських державних школах буде державною. Закон не тільки для вчителів, викладачів і учнів, цей закон стосується кожного громадянина. Зараз я підписую закон, і сьогодні його передадуть на підпис президенту України, заявив він.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти України Лілія Гриневич на брифінгу за результатами зустрічі з послами європейських держав повідомила, що Україна готова направити закон про освіту на експертизу до Ради Європи, щоб підтвердити, що він не порушує прав національних меншин, які проживають на території України.

Нагадаємо, міністри закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії хотіли направити лист ОБСЄ із закликом про те, що новий закон України про освіту не повинен зачіпати права нацменшин.

QHA