КИЇВ (QHA) -

У 2017 році через освітні центри "Крим—Україна" і "Донбас—Україна" до вищих навчальних закладів України поступили 1 550 абітурієнтів, що у 1,5 рази перевищує минулорічний показник. Про це під час прес-конференції в Києві повідомив заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, передає кореспондент QHA.

— До освітніх центрів "Донбас—Україна" за консультаціями звернулося близько 4 тисяч осіб, 1 346 з них поступили. Це не велика цифра, але в порівнянні з 2016 роком ця цифра збільшилася в півтора рази... За Кримом цифри трохи менші. Консультації отримали майже 1000 кримчан, з них 204 вирішили вступити до вузів материкової України. Найпопулярнішими стали КНЕУ імені Гетьмана і ТНУ. Незважаючи на це, ми можемо констатувати позитивну динаміку, — сказав він.

Особливе занепокоєння, за словами генерального директора ТОВ "Фонд "Відродження" Ірини Жданової, викликає кількість абітурієнтів з окупованого Криму.

— Це говорить про те, що залишаються бар'єри з цими дітьми. Це може бути пов'язано з інформаційної пропагандою іншої сторони, а також фінансові та транспортні проблеми... Ситуація залишається дуже складною і потребує індивідуальної комунікації з кожного питання, — зазначила вона.

Нагадаємо, у 2016 році для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу була введена спрощена процедура вступу до вищих навчальних закладів материкової України.

QHA