ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 17 жовтня, 50 вчителів зі Львова та області вирушили на схід України навчати місцевих школярів у межах проекту обміну педагогами. А вже завтра педагоги Луганщини вирушають до Галичини. 

Це вже не перший подібний досвід освітнього обміну, щоправда, спершу знайти людей було значно важче, а нині в акції бере участь майже сотня педагогів. Минулі рази фактично 100% учасників обміну — вчительки української мови, а нині серед представниць прекрасної статі є й чоловіки, а спеціальності дуже різняться: від географів до вчителів музики.

— Тішуся, що цього разу ще більше вчителів бере участь у проекті, а дехто з них уже вдруге вирушає до дружньої нам області. Зауважу, що з обох сторін педагоги різних спеціальностей: філологи, історики, географи та інші. Фактично відбувається заміщення,  зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Перед початком поїздки вчителі ділилися думками та сподіваннями, для багатьох із них це була перша поїздка у протилежний край нашої держави:

— Це перша  в моєму житті поїздка на Луганщину. Як психологу мені дуже цікаво побачити, наскільки ситуація з АТО вплинула на дитяче світосприйняття і сприйняття нас, людей із заходу України,  розповіла педагог з Миколаївського району Катерина Лупецька. 

Щоправда, дебютною поїздка на схід є не для всіх вчителів:

— Хоч по обімну педагогічними працівниками на схід їду вперше, раніше вже там бував як мобілізований, воював…,  поділився Дмитро Козій зі Стрийського району. 

Нагадаємо, що 16 вересня Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація підписали декларацію намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.

QHA