КИЇВ (QHA) -

Від початку незаконної анексії АР Крим, з окупованого півострова до вищих навчальних закладів на «материковій» Україні перевелося понад 2 тисячі студентів.

Про це агентству QHA розповів генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

За словами Шарова, громадяни України, які вступали і навчалися у вишах Автономної Республіки Крим до анексії у 2014 році, або ті, хто вступив у заклади на вже окупованій території Криму, мають право пройти атестацію у закладах вищої освіти України і продовжити навчання на вільній території і отримати українські дипломи.

Олег Шаров нагадав, що Україна запровадила механізми атестації для тих студентів, які навчаються на окупованій території Криму, затвердивши Порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання і періодів навчання у системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року (наказ МОН № 537 від 16 травня 2016 року).

— За ці роки понад 2 тисячі людей з окупованого Криму змогли пройти в українських вишах атестацію для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання і періодів навчання. Ці люди продовжують навчання в українських вишах й надалі мають усі можливості отримати українські дипломи. Ми не визнаємо жодних оцінок, жодних результатів, які там є (у дипломах вишів в окупації — ред.), але якщо людина має знання, вона може це довести, пройшовши відповідну атестацію відповідно до наказу МОН № 537.   

За словами Шарова, згаданий Порядок не стосується окупованого Донбасу. У МОН пояснили, що студенти, які почали навчання до 2014 року в закладах вищої освіти України на території Донецької та Луганської областей, яка опинилася під окупацією Росії, можуть продовжити навчання у будь-якому виші України. Але порядок їхнього поновлення визначений в іншому наказі МОН (№74 від 19 січня 2017 р.).

У Міносвіти України нагадують, що дипломи та інші освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та АР Крим, не визнаються і не мають юридичної сили ні в Україні, ні в інших країнах світу. 

Нагадаємо, Україна запровадила спрощений вступ до вишів для абітурієнтів з окупованих районів Донеччини і Луганщини, а також з Криму. 

QHA