КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 5 вересня, на засіданні Верховної Ради голосами 255 парламентарів був прийнятий законопроект №3491-д, повідомляє Укрінформ.

Документ регулює суспільні відносини, які виникають в процесі реалізації конституційного права громадян на освіту.

— Кожен має право на якісну та доступну освіту. Право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безкоштовну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією і законами України. В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров'я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних або інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин і ознак,  йдеться в законі.

Законом встановлено, що мовою освіти в Україні і надалі буде державна мова — українська.

В системі шкільної освіти відбудуться, зокрема, такі зміни:

Освіта буде направлена на формування у дітей ключових компетенцій, серед яких вміння висловлювати думки державною мовою, вивчення іноземних мов, математична грамотність, інформаційно-цифрова компетентність, загальнокультурна грамотність, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, підприємливість, компетентність у природничих науках і технологіях, соціальна і громадянська компетентність.

Нова школа працюватиме на основі «педагогіки партнерства», яка передбачає спілкування і взаємодію між учителем, учнем і його батьками.

Вчителі самі зможуть складати авторські навчальні програми, вибирати підручники і методи навчання. Педагоги, які пройдуть добровільну незалежну сертифікацію, отримають надбавку до заробітної плати.

Школа повинна буде враховувати здібності, потреби та інтереси кожної дитини, навчання має відповідати її індивідуальному темпу.

 Передбачена нова структура навчання: повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти (4 роки), базової середньої (5 років) і профільної середньої (3 роки). Програма 12-річної школи для початкової освіти розпочнеться з 1 вересня 2018 року, для базової середньої — з 1 вересня 2022 року, для профільної середньої — з 1 вересня 2027 року.

Навчання у школі діти зможуть починати в 6 або 7 років, але це не стосується дітей з особливими освітніми потребами.

ФОТО: інтернет

QHA