КИЇВ (QHA) -

9 листопада в Україні пройшов XVI радіодиктант національної єдності. Трансляцію проводили «Українське радіо» і «UА: Перший». Перевірити знання української мови у студію першого українського телеканалу прийшли письменник Сашко Лірник, співачка Оксана Пекун, ведучі телеканалу.

— Якщо людина себе заявляє патріотом, будь люб'язний вивчи українську мову, сказав Сашко Лірник, який вже не вперше бере участь у радіодиктанті.

Диктант національної єдності написав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко, який зазначив, що для його написання потрібен гарний настрій.

Цього року радіодиктант під назвою «Україна на межі тисячоліть» розповів про історію Русі і заснування столиці Києва.

На сторінці радіодиктанту у Facebook про участь в акції написали представники Луганської адміністрації та колектив Наукової бібліотеки НаУКМА.

Про свою участь у радіодиктанті заявили і у Донецькій області:

— Донецька обласна військово-цивільну адміністрацію до диктанту готова.

За умовами акції, диктант можна відправити на перевірку на «Українське радіо». Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною. Паперові листи слід надсилати на адресу: вулиця Хрещатик, 26, Київ-1, 01001 (9 або 10 листопада); електронні rd@nrcu.gov.ua (не пізніше 10 листопада о 12:00).

Довідка. «Українське радіо» розпочало акцію з написання радіодиктанту національної єдності ще 2000 року. За час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності значно розширилася географія учасників. Зараз десятки тисяч листів надходять з усіх областей України, а також з-за кордону: Німеччини, Бельгії, Великобританії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Учасниками конкурсу стають люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. 2014 року у Київському університеті імені Б. Грінченка пройшов рекордний радіодиктант, який одночасно і в одній аудиторії писали 689 осіб.

ФОТО: інтернет

QHA