КИЇВ (QHA) -

Кримські абітурієнти, які хочуть вчитися на материковій частині України, можуть вступити до українських вишів за допомогою спеціальних освітніх центрів, робота яких стартує 19 червня.

Раніше про це заявляла співробітник департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович:

— З 19 червня і до 30 вересня розпочинають роботу 12 центрів «Крим Україна». Основне призначення цих центрів в тому, що вони спрощують умови для вступу абітурієнтів з Криму, які хочуть вчитися на материковій Україні. Такі центри працювали і минулого року, що допомогло вступити в українські виші 152 кримським абітурієнтам. Ще минулого року були зарезервовані квоти для вступників-кримчан у розмірі 1200 бюджетних місць, цього року квоти будуть у розмірі 900 місць. За аналогією з освітніми центрами «Україна Крим» запрацюють також подібні центри для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу «Донбас Україна».

У МОН також нагадали про те, що Україна не визнає видані на території Криму освітні документи, у зв'язку з чим існує спеціальна процедура, яка дозволить кримчанам отримати український атестат, склавши необхідні іспити.

Зазначається, що центри «Крим — Україна» знаходяться у Львові, Києві, Дніпрі, Херсоні, Харкові, Миколаєві та Запоріжжі.

Повний список відповідних університетів можна побачити тут.

Інструкція, як вступити до українського ВНЗ і отримати атестат випускникам з тимчасово окупованого Криму, — тут.

Як повідомляло QHA, раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш записав відеозвернення до молоді з непідконтрольних Україні територій, закликавши її вступати до українських вишів.

ФОТО: інтернет

QHA