КИЇВ (QHA) -

Безкоштовна онлайн-платформа Be Smart дозволить школярам з тимчасово окупованих територій України підготуватися до вступу в українські вузи. Презентація Be Smart відбулася сьогодні, 5 січня, на прес-конференції у Києві.

— Сучасні інформаційні можливості як раз потрібно використовувати, щоб підтримати дітей з окупованих територій. Завдяки цій програмі, вони матимуть можливість отримати консультацію з української мови, і взагалі консультації з будь-якого предмету, що дуже важливо для дітей, які перебувають у стресовій ситуації, до того ж, в умовах істотно обмеженого доступу до освітньої діяльності, до знань, стандартів і програм української середньої школи, — повідомив кореспонденту QHA Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України.

На сайті програми є курси з усіх предметів, за якими учні зможуть здавати тести. Там можна також знайти відеоуроки, вебінари з експертами ЗНО, інтерактивні конспекти і пройти онлайн-тестування. Для того, щоб школярам було цікавіше вивчати матеріал, він містить багато схем, карт і зображень.

Пілотний проект запустили на території Одеської області у квітні — червні 2017 року. Тоді близько 8 000 випускників з 500 шкіл області змогли скористатися ресурсом. За результатами ЗНО Одеська область увійшла до ТОП–3 областей з динаміки поліпшення рейтингу. Так, за середнім балом ЗНО регіон піднявся з англійської мови на 16 позицій (1 місце), з хімії — на 7 позицій, географії — на 5 позицій. В цілому, позитивну динаміку спостерігали з усіх предметів.

— Я впевнений, що будь-які військові дії, які проти нас веде країна-агресор, не можуть завадити тому, щоб наші українські діти мали можливість вступити до вищих навчальних закладів. Навпаки, я вважаю, що ми маємо зробити все від нас залежне, щоб вони мали таку можливість, обрати якісне майбутнє, якісну освіту в Україні, — сказав глава Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Раніше QHA повідомляло про школу віддаленого навчання "Ангстрем", де кримські татари з півострова могли здобути українську освіту.

На думку правозахисників, спрощений доступ до освіти для кримчан залишається тільки на словах.

QHA