КИЇВ (QHA) -

Студентів з Криму, які переводяться до вишів материкової України, позбавляють квот на безкоштовне навчання. Про це на прес-конференції повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

За її словами, на сьогодні не прописані чіткі механізми реалізації права кримських студентів на спрощений доступ до освіти, а для школярів так і не розробили навчальні програми для дистанційного навчання, про які говорили в уряді.

— Уряд не звертає уваги на студентів з Криму, які переводяться на материк. Їх позбавляють квот на безкоштовне навчання і отримання гуртожитку. Також коло навчальних закладів, до яких можуть вступати кримчани, звужується. Через це вони перебувають у подобі резервації або гетто, наголошує Печончик.

Така робота урядових інститутів, за словами правозахисниці, призвела до зменшення кількості людей з півострова, які хочуть навчатися у вишах на материковій частині України.

Раніше QHA повідомляло, що в найближчому майбутньому сотні тисяч кримчан можуть залишитися без документів, що підтверджують їхню особу та українське громадянство.

QHA