АНКАРА (QHA) -

Згідно з новою навчальною програмою тема під назвою «Початок життя та еволюції», іншими словами — теорія еволюції Чарльза Дарвіна може бути вилучена зі шкільного курсу біології, передає СNNTürk.

Замість теорії Дарвіна у підручниках з біології з'явиться тема «Життя і довкілля», яка розповідатиме про вплив умов довкілля на генетику.

— Спершу ознайомтеся з проектом (нової навчальної програми,  ред.) і висловіть свою думку. Лише після цього буде сформульований єдиний текст. Ми будемо дотримуватися того, що диктує наука. Але річ у тім, чи йдеться про теорію чи все ж про науку. Це питання вимагає обговорення, зазначив Йилдиз, відповідаючи на питання журналіста під час прес-конференції.

Зі шкільної програми також буде вилучений предмет про Революцію творця Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка.

Зміни торкнулися не лише окремих тем, а й цілих предметів. За словами Йилмаза, зі шкільної програми планується вилучити 53 предмети. Основні дисципліни — турецька мова, наука про життя, права людини і громадянство, філософія, фізика, хімія, математика і музика залишаться.

Усі політичні, соціальні, культурні та економічні зміни в нашій державі і взагалі у глобалізованому світі визначають очікування суспільства від нового покоління випускників. В інформаційному столітті неминучим є створення засобів, які можна буде надалі застосувати у різних сферах життя,  підсумував Йилмаз, пояснюючи причини нововведень.

Влада Туреччини очікує участі громадян у розробці нового проекту освітньої програми. До 20 січня кожен турецький викладач може ознайомитися з проектом і запропонувати власні зміни або доповнення. До 6 лютого свою думку можуть висловити представники громадських організацій. 20 лютого процес формування нової освітньої програми з урахуванням доповнень і поправок завершиться, а 23 лютого буде винесене остаточне рішення.

ФОТО: інтернет

QHA