КИЇВ (QHA) -

Таврійський національний університет імені Вернадського планує активно розвивати дистанційне навчання як для українських політв'язнів, які сидять у російських в'язницях, так і для політв'язнів-росіян. Як передає кореспондент QHA, про це сказав ректор університету Володимир Казарін (ТНУ зараз знаходиться у Києві, — ред.).

За словами Володимира Казаріна, за часів президентства Бориса Єльцина були підписані документи, які дозволяють людям, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, продовжувати вчитися дистанційно і в заочній формі, і українська сторона вирішила скористатися такою можливістю.

— Нещодавно Таврійський університет прийняв рішення поновити Олександра Кольченка на географічному факультеті, щоб він мав можливість навчатися дистанційно, і тепер університет відпрацьовує практичні можливості реалізації такого навчання, сказав Казарін.

Володимир Казарін нагадав, що 2014 року в акціях протесту проти російської окупації активно брали участь студенти. У групі Сенцова було двоє — це Геннадій Афанасьєв, якого обміняли, і Олександр Кольченко.

Зараз ми відправляємо лист у Челябінську область, у цей Копейськ, щоб Кольченку було дозволено навчатися хоча б двічі на тиждень, щоб у нього був доступ до ноутбука, щоб ми могли відправляти йому контрольні завдання, прочитувати навчальні матеріали, відповідати на питання і все інше, зазначив він.

За словами Володимира Казаріна, ймовірно, що Росія буде різними методами перешкоджати реалізації на практиці права Олександра Кольченка на освіту в ув'язненні. Однак він вважає, що ці перешкоди вдасться подолати. Наприклад домогтися, щоб Кольченку надали для навчання ноутбук (або ж передати його з України) і гарантували право у визначений час на тиждень займатися навчанням. Казарін також припустив, що російська сторона може зачепитися за те, що нібито у Кольченка російське громадянство і він повинен навчатися у вишах РФ. Але на це можна відповісти тим, що сам Кольченко наполягає, що є громадянином України і ніколи не приймав громадянства РФ, вважає Казарін.

Ректор Таврійського університету також зазначив, що можливість отримувати дистанційну освіту існує не тільки для українських політичних «в'язнів» у російських в'язницях, а й для політв'язнів, які відбувають покарання у тюрмах РФ, зокрема російських громадян.

— До нас приїхали три мами росіян і говорять: якщо ви це робите для вашого російського громадянина, наші діти сидять в російських в'язницях, а російські виші відмовляються дозволяти у них вчитися. Вони бояться, що їх просто закриють. Давайте на базі ТНУ створимо «школу для політзеків». Тоді нехай і наші діти продовжують у вас вчитися. Немає проблем. Нехай Україна буде у цьому плані лідером на пострадянському просторі. Зараз ось юристи опрацьовують ці питання, зокрема і російські юристи.

Володимир Казарін також акцентував увагу на важливості створення нової, освіченої еліти Криму, яка там працюватиме після деокупації півострова.

— Найголовнішого успіху ми можемо досягти у сфері освіти, тому що будь-яке формування нового суспільства має грунтуватися на підготовці кадрів. У даному випадку головне стратегічне завдання Таврійського національного університету це підготовка нового покоління кадрів для повного перезавантаження Криму після вирішення цих проблем. Тому ТНУ уповноважений університет усього Криму і ми поставили завдання відновити повністю сам ТНУ, щоб він готував кадри для всіх сфер. Зараз ми відновлюємо Медичний університет як інститут ТНУ, Аграрний університет, як інститут ТНУ, також до нас просяться з Севастопольського технічного університету.

Нагадаємо, 18 квітня стало відомо, що ув'язненого в Росії кримчанина Олександра Кольченка відновили як студента у Таврійському національному університеті імені Вернадського на материковій Україні.

ФОТО: інтернет

QHA