КИЇВ (QHA) -

Постанова №1035 уряду України фактично забороняє кримчанам перевозити на материк власне майно, що може істотно вплинути на вибір вузу абітурієнтами з окупованої території Криму. Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявила заступник голови Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова.

— Постанова №1035, по суті, зриває нам вже другу вступну кампанію. Коли батьки будуть приймати рішення, де вчитися їхній дитині, ознайомившись зі списком постанови 1035, вони навряд чи виберуть Україну. Тому що згідно з нею вони повинні купити все необхідне на материку, повідомила Потапова.

Вона додала, що у переліку всередині постанови заборонені для провозу на материкову територію навіть деякі речі першої необхідності.

Так, студенту, який вступив до вишу, вдома збирають нові речі на довгий час, починаючи від білизни і закінчуючи куртками, оскільки транспортне сполучення з Кримом перерване і ці особисті речі провозити заборонено.

Якщо найближчими днями не буде скасовано цю постанову або хоча б не буде переглянутий список речей, дозволених для провезення, навряд чи з Криму вдасться залучити якомога більше абітурієнтів і студентів, заявляє заступник голови ЦГП.

У той же час, юрист громадської приймальні УГСПЛ з питань Криму Анна Россомахіна повідомила, що робота щодо скасування постанови може зайняти тривалий час.

— Ми вимагатимемо скасування цієї постанови. Але, на жаль, такі справи розглядаються за рік і довше. Це дуже довгий процес, зазначила Россомахіна.

Нагадаємо, закон України про вільну економічну зону на тимчасово окупованій території Криму набув чинності у вересні 2014 року. Закон дозволив мультивалютний режим на півострові, за яким оплачувати покупки товарів і послуг можна у гривні та іншій валюті, включаючи російські рублі.

Розробники закону заявляли, що ВЕЗ «Крим» забезпечить легальні основи для роботи українських підприємств, що залишилися в анексованому Криму.

Росія ввела свою вільну економічну зону на території окупованого Криму терміном на 25 років. Окупанти використовують ВЕЗ, щоб уникнути податків за допомогою пільгової системи. 2015 року учасники ВЕЗ не доплатили в бюджет Криму 30,2 млн рублів, а за перше півріччя 2016 року кримська скарбниця недорахувалася 310 млн рублів.

ФОТО: інтернет

QHA