ХАРКІВ (QHA) -

22 вересня в одному з головних освітніх центрів України — Харківському інституті фінансів — відбулося урочисте відкриття двох нових комп'ютерних класів, профінансованих Турецьким агентством щодо співробітництва та розвитку (TİKA).

У відкритті аудиторій, укомплектованих технічним і мультимедійним обладнанням, взяли участь координатор TİKA в Україні Хаджі Байрам Болат, посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, ректор інституту Костянтин Сердюков, консул Туреччини в Харкові Володимир Білий та представники харківської влади.

Після традиційної зустрічі турецьких гостей з хлібом і сіллю з вітальним словом до присутніх звернувся ректор інституту, який функціонує вже протягом 75-ти років.

— TİKA надали нам дуже важливу підтримку. Завдяки їх допомозі було створено два комп'ютерні класи. Таким чином, для навчання була створена міцна технічна база. Як кажуть українці, ми дивимося на світ однаково. І ми визнаємо, що в економіці держави ключову роль відіграє також освіта. Саме в школах і вищих навчальних закладах формується майбутнє країни. Так що наше майбутнє знаходиться в руках наших учнів, — підкреслив ректор інституту фінансів.

Для Туреччини залишається в пріоритеті стабільне існування української держави, зазначив пан Тезель. Саме тому Республіка підтримує стратегічного партнера у всіх можливих сферах життя.

— Ми намагаємося підтримувати Україну в усіх сферах. І ми хочемо, щоб Україна твердо стояла на своїх ногах. І це не просто дружнє побажання, це і в наших інтересах, — сказав у своєму вітальному слові турецький посол.

Розповівши трохи про діяльність Турецького агентства в Україні, координатор TİKA Хаджі Байрам Болат підкреслив, що інвестиції в фінансову систему України особливо важливі та залишаються пріоритетом для Турецької Республіки.

— Протягом останніх трьох років, з 2014 року, Туреччина вважається найщедрішою країною в плані надання гуманітарної допомоги. Згідно зі статистикою ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку — ред.), Туреччина виділила допомогу на 6 мільярдів доларів. Фінансова система є основою держави. Стабільність у державі починається з правильного функціонування фінансової системи. Саме тому співпраця з інститутом, що спеціалізується на фінансовому секторі, була одним з наших пріоритетів, — підкреслив пан Болат.

Також у рамках візиту турецьких гостей обговорювалися питання розвитку українсько-турецьких відносин і подальша реалізація спільних проектів.

Всього ж за 2016 рік Турецьке агентство розвитку та співробітництва реалізувало по всій Україні близько 40 проектів, у першу чергу, спрямованих на соціальний захист, розвиток охорони здоров'я та освіти.

Як повідомляло QHA, у найближчому майбутньому також заплановано урочисте відкриття оновлених приміщень у київській спеціалізованій школі №165, де навчаються кримськотатарські та українські діти з організації «Кирим Айлесі».

Джерело: TİKA

QHA