ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

В анексованому Криму, в єдиній школі № 20 міста Феодосія з українською мовою навчання немає жодного українського класу, повідомили учні навчального закладу та їхні батьки, передає Кримська правозахисна група.

Тим часом, у статуті школи, який опублікований на сайті навчального закладу, йдеться, що мова навчання — російська та українська, проте табличка біля входу до цієї школи тільки російською мовою. У мережі доступний сайт школи українською мовою, проте на ньому розміщено оголошення, що сайт закритий з січня 2016 року. В оголошенні вказано посилання на нову версію сайту школи, яка не працює.

Правозахисники відзначають, що так зване "Міністерство освіти Криму" на своєму сайті публікує інформацію про школу в Феодосії у розділі "Про стан освіти державними (кримськотатарська, українська) мовами і вивчення рідних мов в освітніх організаціях Республіки Крим".

— Це не єдиний випадок, коли інформація, опублікована на сайті "Міносвіти Криму", суперечить реальній ситуації з освітою рідними мовами. У «Гімназії № 11 ім. К.А. Треньова» м. Сімферополя єдиний український клас був закритий у 2016 році. Зараз українську мову в цьому навчальному закладі вивчають факультативно. Однак ця гімназія досі вказана у списку семи шкіл Криму, в яких у 2017/2018 навчальному році відкрито класи з українською мовою навчання, — йдеться у повідомленні.

Вони також повідомляють, що схожа ситуація склалася в Зуйській середній школі № 2 Білогірського району Криму, де діти навчаються російською мовою, хоча школа позиціонує себе як навчальний заклад з кримськотатарською мовою навчання.

— Зазначені випадки ще раз підтверджують той факт, що Росія продовжує порушувати в Криму Міжнародну конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Російська влада використовує дискримінаційну практику в сфері реалізації права на освіту та професійну підготовку жителів Криму, так як у повній мірі це право можуть реалізувати тільки ті, хто навчається російською мовою, — відзначають у Кримській правозахисній групі.

Задокументовані правозахисниками факти демонструють, що де-факто окупаційна влада Криму поширює недостовірну інформацію про ситуацію у сфері освіти рідними мовами.

Тим часом, як писало QHA, Міністерство національної освіти Туреччини ухвалило рішення розширити перелік іноземних мов для факультативного вивчення у школах, включивши до нього українську мову.

Джерело: crimeahrg.org

QHA