ХАРКІВ (QHA) -

У Харкові відбулося відкриття україно-турецького координаційного центру науково-технічних досліджень, повідомляє Харківська міська адміністрація.

Згідно з інформацією, також у місті відбулася церемонія підписання договору про співпрацю між Національним технічним університетом «ХПІ» та Стамбульським технічним університетом.

У відкритті центру взяли участь ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокіл, ректор Стамбульського технічного університету Мехмет Караджа, представники освітньої та наукової громадськості Харківської області. Учасники зустрічі відзначили, що головне завдання Україно-турецького координаційного центру науково-технічних досліджень — прискорити процес комерціалізації наукових розробок.

У новому центрі був підписаний договір про співпрацю між НТУ «ХПІ» та Стамбульським технічним університетом.

Договір передбачає проведення спільних наукових досліджень і розробок інноваційних технологій в області електроніки, машинобудування, космосу, авіації та ін. Згідно з документом, ХПІ та Стамбульський технічний університет будуть також спільно працювати у сферах розробки двигунів внутрішнього згоряння, систем передачі, електронних блоків управління і матеріалів та ін. Координувати реалізацію спільних проектів і буде новий науковий центр.

Як відзначили учасники зустрічі, підписання договору про створення центру і проведення спільних наукових досліджень стало першим кроком до об'єднання наукових потенціалів двох країн.

Як писало QHA, у турецькому місті Чанаккале відбулася виставка технологічних досягнень України.

У церемонії відкриття виставки взяв участь голова Тернопільської області Степан Барна.

QHA