КИЇВ (QHA) -

У Центрі культури і мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського 19 квітня відбулося відкриття фіналу Всеукраїнського конкурсу серед дітей-вчених, передає кореспондент QHA.

Вперше одночасно у фіналі змагатимуться 1200 дітей-вчених у 64 наукових секціях з усіх областей України. Усі вони — члени Малої академії наук України (МАНУ). Конкурс відкрив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

— Я тепер точно знаю, як виглядають 1200 справжніх зірок. Я знаю, які випробування вам доводилося проходити. Дуже важливо, щоб кожен з вас зробив свій внесок у нашу прекрасну країну. Чудово, що в цьому конкурсі на першому етапі брали участь 120 тисяч дітей. Далі нам потрібно ще створити програму підтримки кращих з кращих, — заявив Гройсман.

На урочистій церемонії відкриття були присутні вчені зі світовим ім'ям. Серед них французький імунолог і цитолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини за 2011 рік Жюль Офман.

— Коли я був президентом Французької академії наук, то мріяв створити молодіжну академію наук, але у мене це не вийшло, — сказав академік.

Мала академія дуже популярна не тільки в Україні, а й за кордоном. МАНУ заслужила визнання ЮНЕСКО і наприкінці минулого року в Малій академії створено центр цієї міжнародної організації.

Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле надіслала привітання на честь проведення конкурсу. Вона також наголосила на важливості події — відкриття центру ЮНЕСКО в МАНУ.

— Для нас створення центру на базі Малої академії є дуже важливим кроком на шляху освіти найдальших куточків земної кулі, і ми щиро віримо в успіх цієї справи, — підкреслила директор ЮНЕСКО.

Слід зазначити, що в МАНУ відкрито нове відділення — кримськотатарська гуманітаристика. У цьому році вперше приймалися роботи в цю секцію. По одній роботі надійшло з Полтавської, Миколаївської, Херсонської областей та дві роботи з Києва.

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук, зазначив, що «відкриття такої секції сприятиме тому, що учні стануть більше звертатися до історії Криму, культури кримськотатарського народу». Також він заявив, що в МАНУ планують і надалі підтримувати і розвивати цей напрям.

Одна з учасників секції, Еміне Аджиєва, яка у 2014 році у зв'язку із анексією Криму переїхала з родиною до Києва, розповіла про свою роботу.

— Я захищаю роботу, пов'язану з кримськотатарським орнаментом Орьнек. Коли я приїжджала в майстерню, я бачила тарілки і думала: невже це просто якісь візерунки? Я почала заглиблюватися, і зараз це дуже актуально, оскільки на початку 2018 року кримськотатарський орнамент Орьнек був включений до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. Це є дуже важливим кроком в об'єднанні націй українців і кримських татар, — сказала Еміне.

Нагадаємо, що МАНУ — профільний позашкільний навчальний заклад, що має мережу центрів по всій території України. Слухачі МАН беруть участь в науково-дослідній роботі в різних областях науки. Академія щорічно проводить конкурси-захисти наукових робіт на районному, обласному та всеукраїнському рівнях.

QHA