КИЇВ (QHA) -

У Національному технічному університеті «КПІ» ім. Ігоря Сікорського стартувала нова навчальна програма для підготовки фахівців з попередження конфліктів, постконфліктного врегулювання і медіації.

Про це повідомив перший проректор НТУУ «КПІ» Юрій Якименко в рамках зустрічі міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша зі студентами нової програми, передає кореспондент QHA.

— Ця програма є вкрай важливою для сучасного українського суспільства. Вона передбачає навчання невійськовому вирішенню конфліктів. Попит на цю програму серед абітурієнтів був дуже високим, і університет виконав план набору. Навчальний план був розроблений за підтримки міжнародних партнерів. Він включає в себе різні блоки дисциплін, від соціологічних до управлінських, — розповів Якименко.

За його словами, студенти, які навчатимуться за цією програмою, будуть не тільки краще розуміти, з якими викликами і погрозами на сьогоднішній день стикається Україна, а й реагувати і вирішувати їх на належному рівні.

— Ми знаємо, що прийде той момент, коли території, неконтрольовані нині урядом, повернуться під контроль України. І поки ми не знаємо, як вирішувати там проблеми, розмовляти і що, в першу чергу, робити. У думках нинішніх експертів немає нічого спільного з сучасними знаннями та ефективними підходами. Тепер цими знаннями з нами зможуть поділиться кращі фахівці, — у свою чергу зазначив Черниш.

Для майбутніх медіаторів базовою спеціальністю стане соціологія, так як саме ця наука дає змогу розпізнавати соціальні процеси і системи, вчить їх ідентифікувати і діагностувати, а також дає знання про прогнозування і моделювання таких процесів.

Крім цього, фахівці з медіації також володітимуть знаннями в області юриспруденції, політології та управління.

Раніше QHA повідомляло, що ФСБ Росії, що знаходиться на території окупованого Криму, заявило про затримання двох громадян РФ, у тому числі військовослужбовця, за підозрою в шпигунстві на користь України.

QHA