СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Замість запланованих 38 перших класів з кримськотатарською мовою навчання, які повинні були охопити 947 кримськотатарських першокласників, у Криму відкрилися тільки 35 національних класів, в яких навчаються 602 школяра. Про це повідомила Асоціація кримськотатарських працівників освіти «Мааріф».

Члени асоціації заявили, що до скорочення кількості національних класів призвело ігнорування керівниками районних адміністрацій та директорів шкіл «Методичних рекомендації щодо формування навчальних планів загальноосвітніх організацій Республіки Крим на 2015/2016 навчального року...» міністра освіти, науки і молоді Криму.

– Для порівняння: в минулому році на базі 46 шкіл з кримськотатарською, двома, трьома і російською мовами навчання були відкриті 57 перших класів з кримськотатарською мовою навчання, які охопили 947 дітей. Станом на 19 серпня 2015 року планується відкриття 38 перших класів з кримськотатарською мовою навчання, які охоплюють 607 майбутніх першокласників. Але станом на 1 вересня ситуація змінилася в гіршу сторону: замість запланованих 38 таких класів стало вже 36. А 16 вересня ми маємо всього 35 перших класів з кримськотатарською мовою викладання, в яких навчається 602 першокласника на базі 29 шкіл. Це набагато менше, ніж було в минулому навчальному році, – констатує джерело.

QHA