ЛЬВІВ (QHA) -

Вчора, 4 квітня, у приміщенні меморіального музею тоталітарних режимів "Територія терору" відбулося представлення концепції майбутнього "Музею репресованих дітей", який незабаром має з`явитися у Львові.

Захід відбувся за участі політв`язня та Голови Львівського обласного Товариства політичних в’язнів та репресованих Петра Франка і молодшого наукового співробітника Музею Юрія Котенка, який прочитав для усіх присутніх лекцію на тему: "Сімейне заручництво у каральній практиці радянської влади часів сталінізму (1930 — 1950 рр.)".

— Сьогодні ми відкрито говоримо про перехід від індивідуальної до колективної відповідальності перед сталінською владою, використання дружин та дітей як "ворогів народу", в якості заручників системи, а також як засіб тиску на своїх опонентів, — зазначив Котенко.

Присутній на презентації Петро Франко поділився з присутніми власними спогадами малолітнього політв`язня і наголосив, що дуже радий тому, що у Львові нарешті на належному рівні вивчають питання дітей-політв`язнів.

— Про потребу класифікації політв`язнів я кажу вже давно. Адже дуже велика різниця є між дорослим розумом та дитячим, а радянська влада не робила між нами різниці, поводилась як з дорослими: місяці темниць, ешафоти, суди та заслання.

Організатори зустрічі наголосили на тому, що вчорашня зустріч — лише перша ластівка, керівництвто проекту відкрите до діалогу та співпраці. Помічною стане будь-яка допомога: від свіжих ідей до особистих листів, речей і спогадів людей, які пережили репресії у сталінські часи. 

QHA