НОВООЛЕКСІЇВКА (QHA) -

У суботу 2 вересня у дитячому садочку №15 «Івушка» в Новоолексіївці Херсонської області відбулося урочисте відкриття кримськотатарської групи.

У заході взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, зокрема заступник голови Генічеської районної адміністрації Гульнара Бекирова, кримські татари з Туреччини, представники місцевої влади, вихователі та батьки вихованців новоствореної групи. Після виконання українського та кримськотатарського гімнів виступаючі з урочистими привітаннями акцентували увагу на тому, що подібні кримськотатарські групи дуже важливі для збереження мови і культури народу.

Кажучи про основний елемент збереження національної ідентичності — мову — спікери також підкреслювали, що діти повинні починати вивчати його ще вдома, а в дитячому садку і школі його вдосконалювати.

Після офіційних виступів і подяк всім, хто підтримав і допоміг у відкритті групи, була перерізана червона стрічка, а потім вихованці дитсадка провели невеличкий концерт, виконавши кримськотатарські і українські національні пісні та танці.

Для комфортного і плідного навчання у новій групі були створені всі необхідні умови, починаючи від меблів і іграшок і закінчуючи стендами кримськотатарською мовою про культуру і національну символіку.

ФОТО: Оя Денгіз Чонгра Шахін

QHA

QHA